Geoblog.pl    Mario    Podróże    2012 Azja - Chiny, Indonezja, Singapur, Malezja, Indie, Bangladesz, Nepal, Qatar - W TRAKCIE UZUPELNIANIA WPISOW    Yu Gardens

Yu Gardens

Chiny
Chiny, Shanghai

Dzisiaj odespaliśmy zaległości na całego, wstaliśmy dopiero o godz. 11.30, tak późno to nam się nie zdarza wstawać nawet w domu a tym bardziej nie w podróży, ale co?... zawsze musi być ten pierwszy raz 

Pogoda dzisiaj podobna jak wczoraj, ale jest trochę cieplej i widoczność też chyba nieco lepsza… idziemy pozwiedzać Ogrody Yu.
Pomyliliśmy jedną przecznicę i weszliśmy w wąskie uliczki z typowymi starymi zabudowaniami, pranie wisi nad ulicami, ludzie żyją na ulicach, jedzą robią pranie, jedzą posiłki, grają w karty… typowe chiny niczym z dawnych filmów z Bruce Lee…

Ogrody Yu naprawdę piękne i niesamowicie klimatyczne, zabudowa typowo chińska, dużo zieleni, stawy z czerwonymi rybkami, można tutaj spędzić sporo czasu.
Tuż obok ogrodów jest Market, można tutaj kupić całkiem ładne pamiątki, co oczywiście czynimy, zresztą w chinach większość pamiątek to straszne badziewie, po raz pierwszy od pobytu w Chinach znaleźliśmy naprawdę ładne wyroby, może i nie najtańsze, ale po targowaniu się w sklepiku wyszło OK, wytargowaliśmy z 560 na 200 YUAN

Na powrocie znów pstrykamy kilka fotek w kierunku dzielnicy Businesowej Pudong

WSTĘPY
Bilet wstępu YU GARDEN 30,00 YUAN

misia1961
misia1961 - 2012-02-24 17:54
Kochany chyba żartujesz, w domku to zdaża się wstać nawet później. Wprawdzie tylko czasami.

misia1961
misia1961 - 2012-02-24 17:55
przesyłamy całusy

Mario
Mario - 2012-02-24 18:10
Dziękujemy i całujemy też, po chińsku :-)))

mirka66 - 2012-02-24 21:33
Kolejne piekne miasto.Piekne i tajemnicze,przepelnione historia.
W ogrodach Yu musi byc pieknie wiosna gdy wszystko sie zieleni i kwitnie.:)

krzysieksp
krzysieksp - 2012-02-27 18:37
Co się z Wami dzieje?? Od killu dni brak wpisów-to do Was niepodobne :) Czyżby brak internetu w Azji, czy chińczycy zablokowali geobloga podobnie jak FB :)

Mario
Kicius & Myszka
Ania & Mario Jackowscy
zwiedzili 46.5% świata (93 państwa)
Zasoby: 1792 wpisy1792 332 komentarze332 9966 zdjęć9966 4 pliki multimedialne4

06.01.2023 - 20.01.2023