Geoblog.pl    Mario    Podróże    2011 - TURCJA    ponownie w Goreme

ponownie w Goreme

Turcja
Turcja, Göreme

Zatoczyliśmy kółko i ponownie dotarliśmy do Goreme.

Miasteczko Goreme jest bardzo niewielkie więc oddaliśmy Auto do wypożyczalni, i poszliśmy dalej na spacer pieszo, a właściciel wypożyczalni w między czasie pojechał zatankować Gazem samochód, umówiliśmy się za 45 min...

Spacerując po mieście widać że dawne domostwa, wykute wewnątrz skał obecnie głównie są wykorzystywane przez Hotele i Pensjonaty, jednak miasto wygląda dzięki temu bardzo malowniczo i przytulnie, w Goreme znajduje się mały Meczet, który niestety jest zamknięty, ale jego jedyny minaret góruje nad całym miastem... spacerując po miasteczku trafiamy do ogródka jakiejś restauracyjki, w którym znajduje się śliczna Fontanna, fontanna jak fontanna, gdyby nie fakt że zamiast wody w fontannie krąży piana z wodą, wygląda to niesamowicie, a dzięki pianie, fontanna dodatkowo pięknie pachnie... pierwszy raz widzę taką fontannę, trzeba by coś takiego zrobić w Rzymie

Po godzince wracamy do Agencji, za paliwo płacimy 30 TL, nasze bagaże z przechowalni bagaży w Kayseri też już dojechały, więc wszystko się udało na 100%, biorąc pod uwagę że miało nas tutaj w ogóle nie być to wszystko wyszło super... Kapadocja jest piękna i zdecydowanie to nasz nr 1 w Turcji

geminus
geminus - 2011-08-20 23:58
Ciekawe ile kosztuje nocleg w takim pensjonacie ?

Mario - 2011-08-21 02:45
Cena nawet przystępna 60 Euro za noc za pokój

mirka66 - 2011-08-21 16:46
Zdjecia super i wypoczynek pewnie tez.

Mario - 2011-08-22 04:15
Tępo mieliśmy szalone, ale najważniejsze że humory dopisywały... a że pięknie to widać na zdjęciach

Kicius & Myszka
Ania & Mario Jackowscy
zwiedzili 46.5% świata (93 państwa)
Zasoby: 1792 wpisy1792 332 komentarze332 9966 zdjęć9966 4 pliki multimedialne4

06.01.2023 - 20.01.2023